„PROGRAM LEADER +” - SCHEMAT II

Powołana w ramach projektu „Leader + Schemat I" - Lokalna Grupa Działania z powodzeniem aplikowała o środki na realizację własnego pakietu projektowego skierowanego do mieszkańców wybranych gmin powiatu krakowskiego, który będzie realizowany w 2007-2008 roku.

Członkowie stowarzyszenia, którzy są jednocześnie założycielami tego LGD, czyli stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa, współtworzyli założenia nowego projektu. Efekty ich pracy zostały już pozytywnie zweryfikowane. Poszczególne działania związane z realizacją projektu Korony można śledzić na stronie internetowej "Korona Północnego Krakowa" oraz Grupy Partnerskie.

W ramach realizacji podprojektu II Schematu Leader'a +, w październiku troje członków stowarzyszenia Agnieszka Wojdała, Arnold Kuźniarski i Maciej Trela, wzięli udział w delegacji Korony Północnego Krakowa do Grecji. Jej głównym celem było zrealizowanie zakładanego przed dwoma laty planu nawiązania międzynarodowej współpracy z grupą LGD (Lokalna Grupa Działania) w Grecji. Zostaliśmy przyjęci przez Development Agency of Olympia SA z siedzibą w miejscowości Krestena położonej na Półwyspie Peloponez. Dzięki miejscowym partnerom mieliśmy okazję zapoznać się z działalnością tej Grupy, ich już kilkuletnimi osiągnięciami w ramach realizacji kolejnych edycji programu Leader+ w Grecji, a także zwiedziliśmy klika zrealizowanych w latach ubiegłych przedsięwzięć sfinansowanych z funduszy europejskich programu Leader+. Było to doświadczenie dające pełny obraz celów, jakie można realizować poprzez program Leader+ również na naszym terenie. Kontakt ten można z powodzeniem wykorzystać w naszej dalszej pracy.

Więcej o projekcie: