Bogumiła Gizbert-Studnicka zaprasza na koncert - edycja 2014

Z przyjemnością informujemy, że pozyskaliśmy 13.000 zł z budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego na kolejne koncerty z cyklu „Bogumiła Gizbert-Studnicka zaprasza na koncert”.

Już po raz kolejny realizujemy koncerty promujące młodych, utalentowanych artystów muzyków – uczniów szkół muzycznych, studentów, absolwentów. Koncerty łączą muzykę z poezją wielkich twórców literatury polskiej. Koncerty odbywają się w pięknych wnętrzach krakowskich barokowych kościołów oraz w prestiżowych salonach i teatralnych salach. Koncerty łączą mistrzów z młodymi wykonawcami, wprowadzając ich w profesjonalny świat sztuki i zawód artysty: muzyka, aktora, tancerza, itp. Projekt zbliża młodych artystów do ich mistrzów, z którymi realizują w bardzo nowych i odważnych ujęciach premiery spektakli muzyczno-tanecznych. Projekt pozwala zadebiutować, poszerzyć dotychczasowe umiejętności nabyte w trakcie nauki i poznać nowe sposoby pracy zespołowej w konkretnym, stosunkowo krótkim okresie czasu, bardziej zbliżonym do pracy wybitnych artystów – profesjonalistów. Projekt pomaga przygotowywać młodych do zawodowej pracy artystycznej.

Koncerty mistrzów z młodymi wykonawcami: uczniami szkół muzycznych, studentami i doktorantami Akademii Muzycznych Polski, wprowadza młodych adeptów w profesjonalny świat sztuki i zawód muzyka. W trakcie studiów, jak również po ich ukończeniu nikt się młodymi artystami nie zajmuje, nikt nie uczy zachowania na scenie, opanowania tremy scenicznej, pisania poprawnej notki artystycznej do programów koncertowych, dopasowania odpowiedniego stroju do sali koncertowej, czy wnętrza, w którym koncert się odbywa. Koncerty te służą między innymi temu celowi

Adresatami koncertów jest bardzo szerokie grono słuchaczy, których nie stać finansowo na zakup biletu np. do Filharmonii, Teatru, Opery itp., ponieważ wstęp na te koncerty jest wolny. Na koncertach, które istnieją nieprzerwanie od 1996 roku publiczność to młodzi słuchacze, szczególnie koledzy wykonawców, ich rodziny, pedagodzy, emeryci, ale również turyści z Polski i zagranicy, którzy mają okazję do podziwiania wspaniałych miejsc muzealnych, barokowych kościołów, czy elitarnych salonów takich jak np. Konsulat Austrii, Instytut Goethe itp. Łączenie wielu sztuk razem jak np. muzyki klasycznej z tańcem współczesnym czy tańcem tanga argentyńskiego w spektaklach muzyczno-tanecznych, przyciągają dodatkowo nową publiczność młodych, gdyż taniec przeżywa obecnie swój wielki renesans i cieszy się dużą popularnością.

Program koncertów 2014

Szczegóły projektu poniżej do pobrania.