Projekt ekologiczny "Młodzi = Świadomi"

W październiku ruszyły badania rzeki Prądnik w ramach projektu: "Młodzi = świadomi, czyli budowanie świadomości ekologicznej u dzieci przy współpracy z kołem naukowym Ekospirit" współfinansowanego przez Województwo Małopolskie pn. „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne”. 

 

Celem projektu jest zbadanie jakości wody w rzece Prądnik oraz wykrywanie miejsc nielegalnego zrzutu ścieków. Pobrane z 5 punktów próbki zostały przewiezione do laboratorium AGH gdzie pod czujnym okiem dr Anny Hołdy przeprowadzono badania sanitarne jakości wody.

 

W projekt zaangażowani są: Mateusz Bilik, Bartłomiej Blachura, Anna Buszkowska, Anna Chmielewska, Natalia Fijałkowska oraz Konrad Kwaśnik z Koła Naukowego Ekospirit działającego na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH. Ponadto w projekcie biorą udział uczniowie klas IV-VI SP w Zielonkach, którzy wkrótce wraz ze studentami, będą brali udział w zajęciach nad rzeką.

 

Realizacja zadania wspierana jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki, Gminę Zielonki oraz Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH w Krakowie.

 

Więcej o projekcie: