Galicjana 2015 rozstrzygnięta!

24 września 2015 odbyła się druga edycja gry terenowej „Galicjana 2015”. Tym razem została ona zrealizowana w ramach projektu „Non omnis moriar – Dziedzictwo kulturalno-historyczne gminy Zielonki”, współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki. Stowarzyszenie realizuje ten projekt wspólnie z Biblioteką Publiczną w Zielonkach oraz Kołem Naukowym Historyków Studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. 

 

W grze udział wzięli gimnazjaliści ze szkół w: Korzkwi, Bibicach, Woli Zachariaszowskiej i Zielonkach. Punktualnie o godz. 10:00 w Sztabie Głównym stawiło się siedem czteroosobowych zespołów, złożonych z 3 uczniów oraz nauczyciela. Po wysłuchaniu instrukcji gry, zespoły wyruszyły na wylosowane wcześniej trasy. Po około czterech godzinach, drużyny zaczęły powracać do Sztabu, gdzie żołnierze 13 Galicyjskiego Pułku Piechoty „Krakowskie Dzieci”  i 1 Pułku Piechoty 1 Brygady Legionów Polskich sprawdzali rozwiązane przez nich zadania i podliczali zdobyte punkty.

 

W drugiej edycji gry terenowej „Galicjana 2015” najlepszym zespołem okazała się grupa z Zespołu Szkół w Bibicach w składzie: opiekun p. Aleksandra Silezin i uczniowie: Mariusz Łysek, Artur Merc oraz Julia Młyńska.  Oczywiście wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za trud jakiego się podjęli, 
a zwycięska szkoła dodatkowo otrzymała piękny puchar pry terenowej „Galicjana 2015”. 

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną grę, i zapraszamy już za rok.

 

Sylwia Białowiejska-Chuchmacz

 

 

Więcej o projekcie: