Młodzi, wkręćcie się w działanie!

Na portalu Działasz.pl ruszyła II edycja konkursu mini-grantowego "Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanie". Do 25 września czekają na projekty młodych w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, którzy chcą działać na rzecz najbliższego otoczenia. Możecie zdobyć wsparcie merytoryczne i do 800 złotych na realizację swojego pomysłu.

 

Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Wiesz czego brakuje Twoim szkolnym kolegom i koleżankom? Masz pomysł na działanie, które zintegruje mieszkańców i mieszkanki Twojego osiedla albo włączy młodych ludzi w życie miejscowości? Zdobądź mini-grant i wsparcie dla swojej akcji!

 

Powraca działaszowy konkurs mini-grantowy Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanieorganizowany przez portal Działasz.pl. Możecie w nim zdobyć mini-grant do 800 zł na realizację swojej akcji oraz pomoc merytoryczną koordynatorów i koordynatorek programów młodzieżowych z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

 

Jak to działa?

Zbierz co najmniej 3-osobową grupę młodych ludzi z Twojej miejscowości lub gminy, z którą chcesz zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Ustalcie szczegóły projektu, wypełnijcie formularz wniosku (do pobrania tutaj) i wyślijcie go do nas na adres redakcja@dzialasz.pl do 25 września 2015 roku.

Najlepsze pomysły wesprzemy finansowo i merytorycznie. Dodatkowo zaprosimy po dwie osoby z każdej zwycięskiej drużyny na warsztat wprowadzający (9-10 października 2015 w Warszawie), w czasie którego pomożemy Wam dopracować projekty. Wyniki konkursu ogłosimy 30 września na łamach portalu.

 

 

Jakie projekty chcemy wesprzeć?

Takie, które będą angażowały młodzież w działanie na rzecz najbliższego otoczenia, szkoły bądź społeczności lokalnej. Czego brakuje Waszym kolegom i koleżankom? Jakie problemy dostrzegacie na swoim osiedlu albo w całej miejscowości, gminie? Pomyślcie, jak możecie temu zaradzić i wkręćcie innych do wspólnego działania! Nie narzucamy Wam tematu akcji. Inspiracji szukajcie w dziale „Działania” na portalu Działasz.pl.

W poprzedniej edycji dofinansowaliśmy trzy projekty, które odpowiadały na różne potrzeby. Zespół z Komornicy wciągnął niemal całą szkołę (wcześniej bardzo mało aktywną) do wspólnego przygotowania mikołajkowej imprezy dla dzieci z pobliskiego Domu Dziecka. Grupa z Białegostoku skupiła się na wspólnym organizowaniu warsztatów i działań kulturalnych z młodzieżą z niepełnosprawnościami. Młodzi z Radomia połączyli zaś różne grupy miejskiego interesu (seniorów i seniorki, nauczycieli i nauczycielki, władze miasta, NGOsy, młodzież …) w myśleniu o problemach miasta i możliwościach jego rozwoju. Sprawdźcie relację z ich projektu!

 

 

Na co zwrócić uwagę wypełniając wniosek?

Koniecznie przeczytajcie kryteria oceny wniosku i regulamin konkursu. Znajdziecie tam wszystkie elementy, na które będziemy zwracać szczególną uwagę przy wyborze najlepszych pomysłów. Od 24 sierpnia będziemy też publikować na Działasz.pl instrukcje, które pomogą Wam przejść wypełnianie wniosku krok po kroku. Potrzebujecie więcej wsparcia? Będziecie mogli skonsultować z nami swoje pomysły i omówić wątpliwości! Terminy konsultacji ogłosimy na Facebooku i portalu po 24 sierpnia. W razie pytań i problemów piszcie na adres paula.langnerowicz@ceo.org.plPowodzenia!

Konkurs "Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanie" jest realizowany dzięki wsparciu Pana Michała Dzido, właściciela firmy SKARNA.

 

Źródło: Portal Działasz.pl