ECHO IV

Dzięki dotacji fundacji MILA realizujemy IV edycję projektu edukacji ekologicznej „Environment changes human obligation „.

Adresatami projektu są uczniowie szkół podstawowych. Tematyka, to woda, recykling oraz energia. Więcej o projekcie w karcie projektu. Za nami już zajęcia w SP w Bibicach oraz w Zielonkach

Sala lekcyjna w szkole podstawowej, w której dzieci siedzą przy ławkach i słuchają wykładu ekologicznego w ramach projektu ECHO IV. Na ścianach wiszą prace plastyczne, widać projektor, tablicę kredową oraz godło Polski i krzyż.

Podsumowanie Projektu

Nazwa działania:

Edukacja ekologiczna

Województwo: Małopolskie
Gmina: Gminy powiatu krakowskiego
Nazwa jednostki realizującej: STOWARZYSZENIE ROZWOJU GMINY ZIELONKI
Rozpoczęcie projektu: 1 grudnia, 2021
Zakończenie projektu: 20 lutego, 2022
Harmonogram projektu (działania)
Planowany termin realizacjiNazwa działania
Grudzień 2021Rekrutacja realizatorów
Styczeń–Luty 2022Rekrutacja szkół do udziału w projekcie
Styczeń–Luty 2022Opracowanie materiałów
Styczeń–Luty 2022Przeprowadzenie zajęć
Zakres projektu (działania):

Szkoły wybrały 1 z 3 zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem, które były przedmiotem 2h warsztatów dla kół zainteresowań i klas. Tematy to:

  • gosp wodno-ściekowa,
  • gosp. surowcami i odpadami w obiegu zamkniętym,
  • energetyka a zmiany klimatu,

Opracowano materiały edukacyjne na podstawie których studenci Koła Naukowego Zarządzanie i Koła Naukowego Bozon AGH przeprowadzili zajęcia dla 320 uczestników ze szkół na obszarze gminy Zielonki i Michałowice. Zajęcia częściowo przeprowadzono stacjonarnie i zdalnie na żywo z interakcją z uczestnikami. Klikając w ten link, zobaczysz 6 grafik edukacyjnych na facebookowym profilu Environmental Changes Human Obligation (ECHO)

Cel projektu:

Celem projektu było zaoferowanie szkołom warsztatów opartych na doświadczeniach fizyki, chemii, a także elementów zarządzania (lean) o tematyce pokazującej związki przyczynowo skutkowe pomiędzy bytowaniem człowieka, a postępującą degradacją środowiska.

Efekt projektu

Zmiana postaw społecznych, bo to jest nadrzędnym celem edukacji ekologicznej, jest efektem, którego nie można zmierzyć konkretną wartością liczbową w czasie trwania projektu. Podkreślić możemy, że odwiedzając corocznie szkoły z programem edukacyjnym zauważamy pozytywne zmiany zwłaszcza wśród młodzieży.

Podsumowanie dotacji
Wartość całkowita projektu5 600 zł
Dotacja z Fundacji MILA5 000 zł
Udział własny Stowarzyszenia600 zł
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Zarządzanie AGH oraz Kołem Naukowym BOZON AGH Projekt został dofinansowany w ramach konkursu „30 grantów na 30 lat bp w Polsce – w trosce o przyszłość i zrównoważony rozwój społeczności lokalnych w obszarze: woda, energia, recykling”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *