Energetyczny oddech
Miło nam poinformować, że 16.04.2020 roku Zarząd WFOŚ w Krakowie podjął uchwałę, w której nasz wniosek został sklasyfikowany na I miejscu wśród przedsięwzięć z zakresu edukacji ekologicznej (kliknij tutaj, aby przejść na stronę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska- WFOŚ – link otworzy się w nowym oknie)
Zadanie realizowane będzie na obszarze całej małopolski ze szczególnym udziałem gmin z powiatu krakowskiego, limanowskiego. i nowotarskiego. Skierowane jest do uczniów szkół podstawowych oraz do nauczycieli i rodziców. Chcemy odejść od straszenia smogiem i „kopciuchami”. Naszym celem jest pokazywanie zasady działania alternatywnych/odnawialnych źródeł energii. Dziś prawie każdy uczeń umie wymienić odnawialne źródła energii. Nie wielu jednak potrafi wytłumaczyć jak one działają. Wśród osób starszych ten brak zrozumienia zasady działania jest często barierą prowadzącą do niepodejmowania działań inwestycyjnych w te źródła energii. Główne przesłanie to przekazanie w przystępny sposób wiedzy o prawach fizyki i chemii, które towarzyszą wytwarzaniu czystej energii do ogrzewania, chłodzenia i oświetlania naszych domów.
Zadanie wspierane będzie także przez gminy: Zielonki, Igołomia-Wawrzeńczyce, Michałowice, Mszana Dolna, Szaflary. Realizacja planowana jest na okres maj październik 2020
Podsumowanie Projektu
Edukacja ekologiczna
- Zwiększenie liczby populacji świadomie korzystającej z odnawialnych źródeł energii dzięki zrozumieniu zjawisk fizycznych i chemicznych prowadzących do uzyskania energii elektrycznej i cieplnej.
- Promocja odnawialnych źródeł energii jako sposobu na czystsze powietrze.
- Zorganizowanie 500 h zajęć w szkołach dla 250 grup (około 4000 uczniów), 150 nauczycieli.
TABELA START
Nazwa tabeli: Podsumowanie dotacji
Nagłówki tabeli: Wartość całkowita projektu (zł), Dotacja z WFOŚiGW w Krakowie (zł), Udział własny stowarzyszenia i partnerów projektu (zł)
Kolumny: 3
Wiersz 1: 75 400 | 46 00 | 29 40
TABELA KONIEC