Narzędzia dostępności

Energetyczny oddech

Miło nam poinformować, że 16.04.2020 roku Zarząd WFOŚ w Krakowie podjął uchwałę, w której nasz wniosek został sklasyfikowany na I miejscu wśród przedsięwzięć z zakresu edukacji ekologicznej.

Zadanie realizowane będzie na obszarze całej małopolski ze szczególnym udziałem gmin z powiatu krakowskiego, limanowskiego. i nowotarskiego. Skierowane jest do uczniów szkół podstawowych oraz do nauczycieli i rodziców. Chcemy odejść od straszenia smogiem i „kopciuchami”. Naszym celem jest pokazywanie zasady działania alternatywnych/odnawialnych źródeł energii. Dziś prawie każdy uczeń umie wymienić odnawialne źródła energii. Nie wielu jednak potrafi wytłumaczyć jak one działają. Wśród osób starszych ten brak zrozumienia zasady działania jest często barierą prowadzącą do niepodejmowania działań inwestycyjnych w te źródła energii. Główne przesłanie to przekazanie w przystępny sposób wiedzy o prawach fizyki i chemii, które towarzyszą wytwarzaniu czystej energii do ogrzewania, chłodzenia i oświetlania naszych domów.

Zadanie wspierane będzie także przez gminy: Zielonki, Igołomia-Wawrzeńczyce, Michałowice, Mszana Dolna, Szaflary. Realizacja planowana jest na okres maj październik 2020

Podsumowanie Projektu

Gmina: gminy powiatu krakowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *