Zaproszenie na koncerty
PROGRAM CYKLU KONCERTÓW „Bogumiła Gizbert-Studnicka zaprasza na koncert”
WSTĘP WOLNY
10 lipca (środa) 2013 r. godz. 19.00
Kraków, Galeria Austriackiego Instytutu Generalnego, ul.Cybulskiego 9
Wykonawcy:
Zespół „MUSICA GRAZIOSA":
Paulina Tkaczyk – flet traverso, klawesyn
Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn
W programie:
1) Nicolas Chédeville ( 1705-1782) – Sonata III G-dur op. 13 ze zbioru „Il Pastor Fido”:
- Prèludio, Allegro ma non Prest, Saraband, Corrent, Giga flet, basso continuo
2) Jean Philippe Rameau ( 1683 – 1764 ) – „Le Rappel des Oiseaux” klawesyn solo
- „Les Sauvages” klawesyn solo
3) Claude Balbastre ( 1727 – 1799 ) – „La de Caze” klawesyn solo
- „La Castelmore” klawesyn sol
4) Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Sonata D-dur KV 381 (123a) na cztery ręce
- Allegro, Andant, Allegro molto klawesyn
5) Claude Balbastre ( 1727 – 1799 ) – „La Malesherbe” klawesyn solo
6) Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Sonata D-dur op. 6 na cztery ręce:
- Allegro molto, Rondo Moderato klawesyn
------------------------------------------------------------------------------------------------------
26 czerwca (środa) 2013 r. godz. 19.00
Kraków, Goethe Instytut w Krakowie, Rynek Główny 20
Wykonawcy:
Zespół "Giuliani":
Jacek Serczyk - gitara klasyczna
Bogumiła Gizbert Studnicka - klawesyn
W programie koncertu "Wokół Vivaldiego":
A. Vivaldi, G. Sanz, W. A. Mozart, L. van Beethoven, L. Boccherini
------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 czerwca (sobota) 2013 r. godz. 18.00
Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie, ul. Cybulskiego 9
Koncert z okazji Dnia Dziecka w wykonaniu laureatów
Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej
dla młodzieży szkół muzycznych II st.
Wokół Beethovena
SYMFONIA RADOŚCI
Wykonawcy:
Krośnieński Kwartet Saksofonowy
Michał Ochab, Michał Leśniak, Dominika Szczepanik, Adrian Szajna
Kwartet smyczkowy Denouement
Jan Pietkiewicz, Aleksandra Buczna, Damian Kułakowski, Karolina Drewnik
Kwartet smyczkowy Stringendo quartet
Aleksandra Steczkowska, Maksymilian Wojczuk, Mateusz Doniec, Agata Jonczak
Duet
Natalia Nowak, Kinga Nowak
Duet
Magda Miziołek, Michalina Rzeszutek
W programie:
L. van Beethoven, W. A. Mozart, S. Kisielewski, W. Lutosławski, L. Różycki
------------------------------------------------------------------------------------------------------
14 maja (wtorek) 2013 r. godz. 18.00
Tarnów, Kościół Św. Maksymiliana M. Kolbego, ul. Urszulańska 9
Wykonawcy:
Zespół Mozarteum:
Urszula Rojek - liryczny sopran koloraturowy
Bogumiła Gizbert - Studnicka - klawesyn
W programie:
" Exsultate Jubilate": J. S. Bach, G. F. Haendel, J. Haydn, W. A. Mozart
------------------------------------------------------------------------------------------------------
14 kwietnia (niedziela) 2013 r. godz. 13.00
Kraków, Sala Fontany Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Rynek Główny 35
Wykonawcy:
"Trio Św. Stanisława"
Elżbieta Górka - skrzypce barokowe
Konrad Górka - wiolonczela barokowa
Bogumiła Gizbert - Studnicka – klawesyn
Monika Rasiewicz – recytacja poezji
W programie:
A. Jarzębski, A. Vivaldi, J. Haydn, W. A. Mozart,
Poezje: J. Kochanowski, M. Białoszewski, T. S. Eliot
------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 kwietnia (środa) 2013 r godz. 18:00
Tarnów, Kościół Św. Maksymiliana M. Kolbego, ul. Urszulańska 9
Wykonawcy:
"Trio Św. Stanisława"
Elżbieta Górka - skrzypce barokowe
Konrad Górka - wiolonczela barokowa
Bogumiła Gizbert - Studnicka – klawesyn
Andrzej Król – recytacja poezji
W programie:
A. Jarzębski, A. Vivaldi, J. Haydn, W. A. Mozart,
Poezje: K. Wojtyła, Z. Herbert
------------------------------------------------------------------------------------------------------
24 marca (niedziela) 2013 r. godz. 13.00
Kraków, Sala Fontany Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Rynek Główny 35
Wykonawcy:
Bogumiła Gizbert-Studnicka - klawesyn
Monika Rasiewicz - aktorka
W programie:
J. S. Bach - Wariacje Goldbergowskie BWV 988
Poezje: C. K. Norwid, M. Białoszewski, K. I. Gałczyński, K. Wojtyła
Dyrektor artystyczny: prof. Bogumiła Gizbert - Studnicka
Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki